نگارش توصیه نامه یا LOR قوی

ارزیابی مستقلی از مهارت‌ها و قابلیت‌های شما ارائه می‌دهد و به ادعاهایی که در درخواست خود دارید، اعتبار می‌بخشد.

 • برجسته کردن اعتبار توصیه‌کننده
 • بیان مثال‌هایی در مورد مهارت‌ها و دستاوردهای شما
 • ارتباط مهارت‌های شما با پروگرم یا پوزیشن هدفتان
 • مقایسه شما با دیگر دانشجویان یا همکاران
 • اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شما به عنوان یک گزینه مناسب
 • بیانیه قوی و واضح توصیه شما
 

پرسش‌های شما در مورد نگارش توصیه نامه (LOR)

هدف از نگارش توصیه نامه یا LOR چیست؟
توصیه نامه یک تأییدیه حرفه‌ای از مهارت‌ها، شخصیت و دستاوردهای یک فرد است. این نامه معمولاً از افرادی که برای شغل، پذیرش تحصیلی یا بورس تحصیلی افدام می‌کنند، خواسته می‌شود تا در مورد توانایی‌های آنها از یک منبع معتبر شخص ثالث اطلاعاتی را کسب کنند.
فرد ایده آل برای نوشتن توصیه نامه چه کسی است؟
فرد ایده‌آل برای نوشتن توصیه نامه یا Letter of Recommendation شخصی است که متقاضی را به خوبی می‌شناسد و می‌تواند در مورد نقاط قوت و دستاوردهای او صحبت کند. این فرد می‌تواند استاد راهنما، استاد، مدیر یا همکار سابق یا فعلی باشد که مستقیماً کار یا عملکرد تحصیلی متقاضی را مشاهده کرده است.
چه نکات کلیدی باید در نوشتن توصیه نامه در نظر گرفته شود؟
یک توصیه نامه خوب باید شامل این موارد باشد: مقدمه‌ای که رابطه نویسنده با متقاضی را بیان می‌کند، نمونه‌های مشخصی از مهارت‌ها و دستاوردهای متقاضی، ارزیابی شخصیت و اخلاق کاری متقاضی، خلاصه‌ای از اینکه چرا متقاضی برای آن موقعیت یا برنامه تحصیلی مناسب است، و اطلاعات تماس توصیه‌کننده برای سؤالات بعدی.
متن توصیه نامه چقدر باید باشد؟
توصیه نامه یا LOR معمولاً باید یک صفحه باشد. این نامه باید مختصر و در عین حال به اندازه کافی دقیق باشد تا تصویری واضح و جامع از صلاحیت‌ها و پتانسیل متقاضی ارائه دهد.
آیا نگارش یک توصیه نامه خوب می‌تواند تفاوتی در روند درخواست پذیرش ایجاد کند؟
کاملاً. توصیه نامه‌ای که به خوبی نوشته شده باشد می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر روند درخواست داشته باشد. ارائه یک توصیه و گواهی شخصی در مورد توانایی‌ها و پتانسیل موفقیت شما در موقعیت یا برنامه مورد نظر، شما را از سایر داوطلبان متمایز می‌کند.
زمان تحویل توصیه نامه توسط مدیر پویا چقدر است؟
زمان استاندارد ما برای تحویل سفارش معمولاً 7 تا 10 روز کاری است. اگر زودتر به توصیه نامه نیاز دارید، گزینه‌های سریع‌تری را برای شما در نظر می‌گیریم.
آیا بعد از نگارش توصیه نامه اصلاحات احتمالی را هم انجام می‌دهید؟
بله، برای اطمینان از رضایت شما، اصلاحات مورد نیاز را انجام می‌دهیم. از نظر ما موفقیت و رضایت شما در اولویت است و برای تنظیم دقیق و تکمیل سفارش، با شما تعامل و همکاری خواهیم کرد.
 

چرا به یک توصیه نامه قوی نیاز دارید؟

توصیه نامه اساتید شما تأیید می‌کنند که شما برای ورود به دانشگاه مورد نظرتان به خوبی آماده شده‌اید.

توصیه کننده در این نامه ویژگی‌ها و دستاوردهای منحصربه‌فرد شما را که ممکن است تنها از نمرات و رزومه شما مشهود نباشد، برجسته می‌کند و تصویر کامل‌تری از پتانسیل‌های شما ارائه می‌دهد.

 

ثبت سفارش توصیه نامه

لطفا فرم مقابل را پر کرده و درخواست خود را تکمیل نمایید. تاییدیه پرداخت و فرم دریافت اطلاعات مورد نیاز بلافاصله به ایمیل شما ارسال خواهد شد.

 
 • 0 تومان

 
 

نگارش توصیه نامه (LOR) شما در مدیر پویا توسط چه کسی انجام می‌شود؟

افراد زیادی را می‌شناسم که تصور می‌کنند مهارت خاصی ندارند. در صورتی که آنها فقط نتوانسته‌اند توانمندی‌های خود را به درستی کشف کنند. تشخیص و معرفی مهارت‌ها و دستاوردها، بخش مهمی از رزومه و نامه هدف شما را تشکیل می‌دهد. این امر در مصاحبه استخدامی هم اهمیت فراوانی دارد.

پویا محمدی | بنیانگذار مدیر پویا

 
 • Zahra Haseltalab
  سلام. وقت همه دوستان بخیر از جناب آقای محمدی بابت ارائه نکات کلیدی و طلایی در این کارگاه و دوستان انجمن دانشگاه الزهرا بسیار تشکر می‌کنم. من سال گذشته با هدف تغییر محل کارم، به یکی از ادارات رزومه‌ای تحویل دادم و چون با اصول آشنایی نداشتم، همه سوابق کاری رو به صورت تیتر وار ردیف کردم و متاسفانه همون ابتدای کار رد شد. ولی بعد از شرکت در این دوره، همون رزومه رو بهبود دادم و نکات ارزشمند جناب آقای محمدی رو رعایت کردم و با اینکه هیچ دوره خاص یا گواهینامه معتبر در رزومه نداشتم، تونستم با رزومه جدید، موافقت یک اداره با لوِل بالاتر رو اخذ کنم. ناگفته نماند مطالب سایت نیز بسیار کاربردی بودن، بالاخص افعال مترادفی که گذاشته شده به من کلی در جمله بندی کمک کرد. برای همه دوستان آرزوی توفیق روزافزون و سلامتی دارم.
  Zahra Haseltalab
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • مهری نیشابوری
  کارگاه بسیار عالی که تمام نکات و مواردی که شما برای نوشتن یک رزومه حرفه‌ای نیاز دارید بهتون گفته میشه و هیچ سوالی برای شما باقی نخواهد ماند.
  مهری نیشابوری
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • سحر
  ممنونم واقعا، تمامی نکات و مسائل به نظرم گفته شد با ریز ترین جزئیات، برای هدیه لطف کردین خیلی خوشحال شدم. این بار رو که آدم فکر کنه بالاخره چی میخواد بنویسه رو از روی دوشمون برداشتین.
  سحر
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • بنیامین
  دوره واقعا عالی بود، کلیدی تری مطالب گفته شد، ارایه به نحوی بود که خسته کننده نبود و انلاین بودن هم یک مزیت دیگه بود به نظرم. از استاد ممنونم که نمونه رزومه را هم ارایه کردند و رزومه تکمیل شده منو هم بررسی کردند و مشکلاتش رو هم گفتند. در مجموع نمونه نداشت.
  بنیامین
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • sajjadzf
  دوره بسیار جامعی بود به نظرم، مطالب ارایه از سطح کیفی بالایی برخوردار بودند و مدرس دوره مثل همیشه بسیار خوش برخورد پس از دوره به وعده شون عمل کردند و رزومه بنده را بررسی و ایراداتش رو گفتند و اصلاح کردم. فرصت بسیار خوبی بود، اولش فکر نمیکردم اینقدر دوره خوبی باشه ولی خب اشتباه میکردم، عالی بود واقعا
  sajjadzf
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • معین ناصری
  من خیلی استفاده کردم، بیشترین مشکلی که در نوشتن رزومه داشتم این بود که اصلا نمیدونستم چی باید بنویسم و همون یه مقدار کمی رو هم که میدونستم، برام مشخص نبود چطوری بنویسم. نکته ای که خیلی برای من جذاب بود و کاربرد داشت اینه که فکر نمیکردم بتونم واقعا دو صفحه کامل رزومه کاری خوب بنویسم که به لطف زحمت مدرس عزیز فهمیدم چقدر رزومه دارم و باید بنویسم و با مشاوره خوب ایشون الان یک رزومه حرفه ای دارم و منتظرم تا شرایط برای ارسال به شرکت را برای من پیش بیاد. حس خوبی دارم الان. مرسی استاد
  معین ناصری
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • safiyeh
  بسیار عالی و مفید بود.به جزئیات مهمی پرداخته شد که در جاهای دیگه ندیده بودم.
  safiyeh
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • سارا جفایی
  تمام نکات ریز و درشت رو به طور کامل توضیح دادن از ابتدایی ترین موارد تا حرفه ای. خداقوت و بازهم ممنون
  سارا جفایی
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • یگانه حاضری
  به اهمیت رزومه نویسی همه اشراف دارن و نکات مختلفی برای نوشتنش رو شاید بشه با سرچ و بررسی پیدا کرد اما برای اینکه بتونی یک رزومه‌ی حرفه‌ای بنویسی و قسمت‌های مختلف رزومه رو بر اساس هدفی که دنبالش هستی آماده و تنظیم کنی، بنظرم ریزه‌کاری‌هایی هست و وجود راهنما الازمیه و این دوره خیلی می‌تونه در این زمینه کمک کننده باشه و چندین قدم جلو بندازتت، از نظر من عالی بود بازم ممنون.
  یگانه حاضری
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • فاطمه زهرا سلیاری
  کارگاه فوق العاده‌ای بود. تمام نکات ریز و درشت رزومه نویسی گفته شد و هیچ جای سوالی باقی نموند. عالی هستین.
  فاطمه زهرا سلیاری
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • Sahar kamyabi
  بسیار عالی و کمک کننده برای ساخت یک رزومه مناسب برای ارائه. ممنون از تیمتون و استاد عزیز و گیرایی که در توضیحاتشون وجود داره.
  Sahar kamyabi
  از شرکت کنندگان کارگاه رزومه نویسی
 • لیلا مهربانی
  دوستان رزومه رو به مدیر پویا سفارش بدید. تصور نکنید که با دانلود یک تمپلیت میشه رزومه حرفه‌ای داشته باشید. من هم رزومه فارسی و هم رزومه انگلیسی و هم SOP رو از مدیر پویا دریافت کردم. حرفه‌ای، درست، یک ضرب و بدون نیاز به ادیت. ممنون از سایت خوبتون.
  لیلا مهربانی
 • محمدرضا نژادی
  تو کارگاه رزومه نویسی استاد پویا محمدی شرکت کردم. اونجا که ایشون گفتن «خیلیا رو دیدم که فکر می‌کنن هیچ مهارتی ندارن»، مطمئن شدم که این دوره بهترینه. دقیقا هم به ما یاد دادن چطور تو رزومه درباره مهارت‌ها و دستاوردهامون صحبت کنیم. حتی در صورتی که نه تجربه شغلی داریم و نه تا حالا رتبه‌ها و افتخارات و جوایز خاصی رو دریافت کردیم. من شغل الانم رو از اون کارگاه و از رزومه‌ای که بعدش نوشتم دارم. آقای محمدی واقعا از شما ممنونم.
  محمدرضا نژادی
 • نازیلا صابر
  ممنون از این نکات مفید رزومه نویسی که مدیر پویا ارائه کرده. به جرات بهترین آموزش رزومه نویسی فقط در همین وبسایت فراهمه. بخصوص در مورد عکس برای رزومه دیگه معلومه چه عکسی مناسبه و به قول معروف واقعا حجت بر همه تمام شد.
  نازیلا صابر
 • پریسا افضلی
  همیشه تصور می‌کردم کسایی که رزومه خوب و حرفه‌ای دارن از یک دنیای دیگه اومدن و من هیچ وقت نمی‌تونم به این خوبی برای معرفی خودم رزومه بنویسم. وقتی مدیر پویا اولین ورژن رزومه رو برام فرستاد از خوشحالی بغض کردم و برای پذیرش تحصیلی خیلی انگیزه گرفتم. همون رزومه دقیقا 23 روز بعد، اولین شانس مصاحبه با استاد رو برام ایجاد کرد.
  پریسا افضلی